Laisvųjų krikščionių bendruomenės (LKB) Lietuvoje vasaros stovyklas vaikams ir paaugliams organizuoja jau nuo 2005 metų. LKB stovyklų tikslas: padėti vaikams ir paaugliams patirti tikrą bendravimo džiaugsmą ir sudaryti galimybes pažinti Dievą. Stovyklos visada pasižymėjo vaikų ir paauglių gausa, jos baigdavosi ašaromis ir pažadais sugrįžti, tam kad vėl būtų galima susitikti ir praleisti gerą laiką kartu. Per daug metų pastebėjome, kad vaikai, buvę stovyklos dalyviais, užaugę patys noriai prisijungia būti vadovų padėjėjais, o vėliau tampa ir vadovais.

Kuo mūsų stovyklos ypatingos?

  • Stovykloje vadovaujamasi krikščioniškomis vertybėmis, kurios pastebimos per bendravimą vienas su kitu (vadovų ir visų dalyvių), t.y. rodoma pagarba vienas kitam, draugiškumas, rūpestingumas, dėmesingumas vienas kitam, paslaugumas, geras bendravimas. Vaikai pagal tuometinės stovyklos temą supažindinami su krikščionybe per Biblijos personažų gyvenimus.
  • Stovykloje savanoriškai tarnauja krikščionys vadovai ir jų padėjėjai, kurie turi patirties darbe su vaikais ir paaugliais. Vaiko gerovė ir asmeninis bendravimas jiems yra svarbiausias. Todėl, kad vadovai stovykloje dirba savanoriškai, dalyviams vasaros poilsį galime pasiūlyti už prieinamą kainą.
  • Stovykloje dienotvarkė yra sudaryta pagal vaikų ir paauglių poreikius: yra ramus laikas asmeniniam poilsiui, aktyvus laikas komandiniam sportui, maudymosi laikas atsigaivinimui, valgymo laikas (maistas teikiamas 5 kartus per dieną), laikas prie laužo bendravimui, laikas hobiams kūrybiškumui skatinti. Stovyklos metu rengiamas vakarinis ar naktinis žygis, pažintinės išvykos.
  • Visa vaikų ir paauglių stovyklos programa vyksta gamtoje. Vadovas ir jo padėjėjas su 5-6 vaikais ar paaugliais gyvena specialiai stovyklavimui skirtose palapinėse, arba nameliuose. Vaikams teikiamas šviežias ir kokybiškas maistas, įrengti atskiri tualetai ir prausyklos.

Kiekvienais metais registraciją į stovyklas pradedame gana anksti (balandžio-gegužės mėn.), kad tėvai suspėtų laiku ir už pigesnę kainą užregistruoti savo vaikus ir paauglius. Informacijos reikėtų ieškoti šioje svetainėje arba mūsų bendruomenės Facebook`o paskyroje.

2014 m. trumpą stovyklų video galite pamatyti čia

Daugiau informacijos apie mūsų rengiamas stovyklas galite rasti čia: http://www.lkb.lt/stovykla/ 

stovyklos